Havayolları

Air Cairo İstanbul’a Uçuş Başlattı

Mısır merkezli hava yolu şirketi Air Cairo, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (İSG) ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Su takı seremonisi ile karşılanan ilk Air Cairo uçağının yolcuları terminalde çiçek ve çikolatalarla karşılandı.

Air Cairo, Kahire (CAI) – İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) seferlerini 109 koltuk kapasiteli Embraer E-190 LR uçakları ile her perşembe ve pazar günü olmak üzere haftada iki kez düzenleyecek. Havayolu şirketi, önümüzdeki dönemde uçuş frekansını haftada beşe çıkarmayı hedefliyor.

Air Cairo, Pegasus ve Ajet’in Cairo-Sphinx (SPX) hattıyla birlikte Nile Air ve Air Arabia Egypt Cairo’dan (CAI) sonra İstanbul Sabiha Gökçen – Kahire güzergahında faaliyet gösteren beşinci havayolu şirketi oldu.

“Mısır’ın Kapıda Vize Uygulaması Yolcu Sayısını Yüzde 57 Artırdı”

Air Cairo iş birliği ile ilgili açıklama yapan İSG CEO Vekili Kerem Maybek, “Geçen yıl Türkiye ve Mısır arasındaki stratejik iş birliği anlaşması kapsamında Türk vatandaşlarına uygulanan kapıda vize imkanı, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirdi. Kapıda vize uygulaması havalimanımızdan Mısır’a olan uçuşlarda önemli bir artışa neden olurken Nisan 2023 rakamlarına kıyasla Nisan 2024’te Mısır’a aylık yolcu sayısı yüzde 57 artışla 35 binden 55 bine yükseldi. Bu rakamları Mısır’daki sekizinci hattımız olan Air Cairo ile birlikte daha da artırmayı hedefliyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı olarak iki ülke arasındaki stratejik bağlantıları güçlendirmekten gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu