Yurtiçi Turizm

Kaan Namlıcı: Bu Yıl 5 Lüks Otel Yatırımı Yapacağız

Venue International’ın kurucusu Kaan Namlıcı, yatırım hamlelerini duyurdu: Şirket, Türkiye ve Almanya’da dört lüks otel daha açacak.

Venue International, Türkiye’de 250 milyon dolarlık bir cadde mağazacılığı portföyüne sahip. Bu portföy arasında Chanel, Zara, Vakko, H&M, Starbucks, MAC gibi markalar bulunuyor. Ayrıca, Venue International’ın Vakko ile birlikte gerçekleştirdiği lüks otel yatırımları yeni markalarla genişlemeye devam ediyor.

Dünya Gazetesi’nden Nurdoğan Arslan Ergün’ün haberine göre, Venue International bu yıl içinde dört lüks otel daha açacak. Kaan Namlıcı, Türkiye’nin lüks pazarında hızlı bir yükseliş trendine girdiğini vurguluyor.

“İlk Moxy oteli Türkiye’ye geliyor”

Venue’nün öncelikli hedeflerinden biri turizm sektörü. Nişantaşı’ndaki Vakko Hotels’ten sonra Beyoğlu’ndaki tarihi Afrika Han’ı satın alan Venue, bu noktada Marriott ile iş birliği yapıyor.

Şirket, global otel markası Moxy’i Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. Otelin 2025 başında faaliyete geçmesi planlanıyor. Afrika Han, Türkiye’nin ilk Moxy oteli olacak ve tarihi dokusunu koruyarak yeniden inşa edilecek.

Ayrıca, Venue Almanya’nın Düsseldorf bölgesinde ikinci Moxy otelini açacak. Bu, şirketin yurtdışında gerçekleştireceği ilk proje olacak.

“Sultanahmet’e turizm sokağı geliyor”

Venue, Sultanahmet’te 11 binayı satın alarak bir turizm sokağı oluşturacak. Bu özel proje, Taşkonak olarak adlandırılıyor ve yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Turizm sokağı için 50 milyon dolarlık bir yatırım yapılıyor.

“Turizmde büyük yatırımlar”

Venue International, Kapadokya’da 122 odalı bir oteli 60 odaya düşürerek kendi konseptine uygun bir otel inşa ediyor. Bu otelin de 2025’in ilk aylarında tamamlanması planlanıyor.

Bugün 80 milyon dolarlık bir yatırım yapılan Vakko Hotel & Residence ile Nişantaşı’na değer katıyoruz. Bu proje, Venue International tarafından yürütülen ve bugün yüzde 100’e yakın doluluk oranına ulaşan bir proje.

“Nitelikli gelirimiz artabilir”

Kaan Namlıcı, Türkiye’nin turist hedeflerine ulaştığını ancak gelir açısından geride kaldığını belirtiyor. Nitelikli markalarla turizm gelirlerinin artabileceğine inanıyor ve deneyim turizminin geliştirilmesi gerektiğini vurguluyor. Kaliteli hizmetlerin Türkiye’ye getirilmesiyle gelirin 60 milyar doları aşabileceğini, hatta 100 milyar dolara çıkabileceğini ifade ediyor.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button