Yurtdışı Turizm

Dubai, Türk Turistlerin Vize Sorununa Çözüm Oluyor

Türk vatandaşlarının Avrupa ve ABD destinasyonlarında yaşanan vize problemleri nedeniyle alternatif tatil rotaları arayışında olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda, Türk turistlerin ilgisini çeken önemli destinasyonlardan biri de Dubai olarak öne çıkıyor.

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığı (DET) tarafından açıklanan verilere göre, 2023 yılında Dubai’yi 17,15 milyon turist ziyaret etti. 2024 yılının Ocak ayında ise Dubai, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artışla 1,77 milyon turist ağırladı.

HOİ Health Turizm Genel Müdürü Burak Akdemir, Ramazan Bayramı’nda yurt dışı tatil planı yapanların Avrupa ve ABD destinasyonlarında yaşanan vize sorunları sebebiyle rotalarını Dubai’ye çevirdiğini ifade etti. Gazete Duvar’da yer alan habere göre Akdemir, “Dubai’ye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımıza vize, rehberlik ve tur organizasyonu hizmetleri sunuyoruz. DubaiVizeal.com platformumuzla Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Turist Vizesi Vermeye Yetkili Kurum’ unvanı aldık. Böylece bordo pasaport sahiplerine aynı gün vize imkanı sunabiliyoruz” dedi.

Dubai’nin, Türk turistler için vize kolaylığı sağlamasıyla birlikte, bu popüler destinasyonun talebindeki artışın devam etmesi bekleniyor. Bu durum, Türkiye’den Dubai’ye seyahat eden turist sayısında önemli bir artışı beraberinde getirebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu