Yurtiçi Turizm

Muğla Turizminde Cumhur Güven Taşbaşı’na Yeni Görev

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Turizm Araştırma ve Strateji Platformu’nun koordinatörlüğüne Cumhur Güven Taşbaşı’nı getirdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turizm Araştırma ve Strateji Platformu’nun kurulduğunu duyurdu. Platform, Muğla’nın turizmle ilgili sorunlarını ve avantajlarını ele alacak, çeşitli sektörlerden temsilcileri bir araya getirecek.

Muğla Gazetesi’nden Beriltan Yücel’in haberine göre, platformun koordinatörlüğünü Cumhur Güven Taşbaşı üstlenecek, Başkanlığını ise Ahmet Aras yapacak.

Başkanlık Makamında yapılan basın toplantısında Aras, Muğla Turizm Araştırma ve Strateji Platformuna ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Muğla’mızın turizmle ilgili problemlerini ve avantajlarını konuşuyoruz. Bizler göreve geldikten itibaren çalışmalarımıza başlamıştık ve bu çalışmalar doğrultusunda Muğla’da bir turizm platformu kurmayı planladık. Turizm platformu İstanbul Büyükşehir Belediyesinde de hayata geçirilen bir projedir. Burada da bir turizm platformu oluşturacağız. Platform demişken sektör temsilcilerinden, oda temsilcilerinde turizm profesörlerinden STK’lardan oluşacak.

Bir danışma kolu olarak da tabii ki görev yapacak, aynı zamanda orada tespit edilen bütün hususlar yine yerel yönetimi ilgilendiriyorsa yerel yönetimi eğer merkezi hükümeti ilgilendiriyorsa merkezi hükümeti ve ilgili bütün inisiyatifleri yine harekete geçirecek şekilde görev yapacak bir platform olacak. Platformun koordinatörlüğünü Cumhur Güven Taşbaşı yürütecek ben de platformunun doğal olarak başkanlığını yapacağım. Bunun için biz bu platformumuzda Muğla’nın turizmine katkı yapacak bütün paydaşları aramızda görmek istiyoruz ve ben Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğini Bölge Başkanlarına da ziyaret için çok çok teşekkür ediyorum. Kaybedecek zamanımız yok. Bir an önce çalışmaya başlamamız lazım. Bunun içinde dediğim gibi çok yakın zamanda platformunuzu oluşturacağız, paydaşlarımızı belirleyeceğiz ve harekete geçeceğiz”

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button