Otel Haberleri

Muğla’da 55 Milyon TL’ye Otel Yapım İhalesi

Muğla’da, bin 280 metrekarelik arazi üzerine turizm tesisi yapım ve onarımı karşılığı 21 yıllığına kiraya verilecek.

Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Muğla’nın Milas ilçesi, Güllük Mahallesi’nde bulunan 2278 parseldeki bin 280 metrekarelik araziyi turizm tesisi yapım ve onarımı karşılığında 21 yıllığına kiralama ihalesi düzenliyor. İhale için 54 milyon 994 bin TL muhammen bedel belirlendi.

İki yıl inşaat süresi öngörülen projede, ilk yılın aylık kirası 20 bin TL+ihale artış oranı olarak belirlendi. İkinci yıl kira bedeli, önceki yılın kira bedeline TÜFE oranında artırılacak, üçüncü yıl ise aylık 300 bin TL+ihale artış oranı olarak belirlenecek. 12. yılın sonuna kadar TÜFE oranında artış yapılacak ve 13. yılın kira bedeli, bir önceki yılın aylık kira bedeline yüzde 30 artış yapılarak ve TÜFE (Oniki Aylık Ortalamalara Göre Değişim) oranında artırılacak. Sözleşme süresi sonuna kadar her yıl için bir önceki yılın aylık kira bedeli TÜFE oranında artırılacak.

Söz konusu ihale, kapalı teklif usulüyle 9 Temmuz 2024 tarihinde saat 10.30’da Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu