Turizm

Coral Travel’dan Kültür Turlarına Kampanya

Dünya genelinde kültür turizminin 6,9 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenirken Coral Travel, kültür turlarına özel yeni bir kampanya başlattı.

Dünyada turizm sektöründe son yılların yükselen yıldızı kültür turizmi. Artık sadece deniz, kum, güneş tatili yapmak yerine, tatillerini daha anlamlı ve kültürel deneyimlerle doldurmak isteyen insanların sayısı giderek artıyor.

Expedia Group, Priceline Group ve China Travel tarafından hazırlanan “Cultural Tourism Demand and Trends 2024-2031 Report” (Kültür Turizmi Talep ve Trendler 2024-2031 Raporu) dünyada kültür turizminin bu yıl 6,9 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağını gösteriyor. Rapora göre kültür turizmi pazar hacmi her yıl ortalama yüzde 14,3 büyüyerek 2031 yılında 17,2 milyar dolara ulaşacak.

Kültür turizmi dendiğinde akla ilk gelen ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. UNESCO “Dünya Mirası Listesi”nde yer alan pek çok yapı ve yöre barındıran Türkiye, kültür turizminin popüler destinasyonlarını barındırıyor.

Kültür, Tarih ve Gastronomi Odaklı Bir Seyahat Deneyimi

Coral Travel, yeni yerler görmekten hoşlanan ve tarih boyunca hüküm sürmüş eski medeniyetlerin izlerini sürmek isteyenler için Türkiye’nin en popüler kültür turizmi destinasyonlarının listesini çıkardı.

“Coral Travel’ın deneyimli rehberleri eşliğinde gerçekleştirilen bu turlarda zengin Anadolu coğrafyasının Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu gibi medeniyetler beşiği topraklarına yolculuk yaparak buralardaki kültürel zenginliği gözlerinizle görebilirsiniz” diyen Coral Travel Türkiye Genel Müdürü Mehmet Kamçı, hayata geçirdikleri kampanyalar ve tatil alışverişlerinde ciddi oranlarda tasarruf sağlayan banka promosyonları ile kültür, tarih ve gastronomi odaklı bir seyahat deneyimi yaşamanın daha kolay ve keyifli hale geldiğini vurguladı.

En Tercih Edilen Rotaların Başında Kapadokya Geliyor

İşte Türkiye’nin en popüler kültür turizmi destinasyonları:

Kapadokya
Tatilciler Türkiye turları içerisinde en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alan Kapadokya’da Peri Bacaları’nı görebilir, Ihlara Vadisi’ni ziyaret edebilir, bölgede bulunan yer altı şehirlerini keşfedebilir, yöresel lezzetleri tadabilir, çömlek, oniks taşı gibi ürünlerin işlendiği atölyeleri ziyaret edebilir ve balon turu ve Türk gecesi gibi çeşitli aktivitelere katılma imkânı bulabilir.

Ege ve Akdeniz Bölgeleri & Likya
Ege ve Akdeniz destinasyonlarını tercih edenler tekne turlarının yanı sıra Likya bölgesinde bulunan antik kentler ile bölge tarihi hakkında bilgi edinebilirler ve bölge yemeklerini tadabilirler.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi
Tatilciler dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran, dünyanın şu ana kadar bilinen en eski tarihi yapısı Göbeklitepe, peygamberler şehri Şanlıurfa ve ören yerleri, tarihi eserleri, kültürel mirasıyla Mardin’i içinde barındıran birçok farklı destinasyona ev sahipliği yapan Güneydoğu Anadolu Bölgesi turları ile bölge tarihi hakkında bilgilenip ve yöresel lezzetlerini tadabilirler.

Karadeniz Bölgesi
Karadeniz’i tercih eden tatilciler yeşil alanlarının yanı sıra Sümela Manastırı gibi tarihi yapıları ve Uzungöl gibi doğal güzellikleri ile de öne çıkan Karadeniz illerini gezebilecekler.

Doğu Anadolu Bölgesi
Doğu Anadolu turları ile bölgenin yapıları, kültürü, coğrafyası ve tarihi hakkında bilgiler edinilebilir.

Coral Travel’dan Avantajlı Kampanya

Bir gece konaklamalı turlardan sekiz gün süren kapsamlı gezilere kadar pek çok seçenek sunan Coral Travel, gerçekleştirdiği kampanyayla da birçok avantaj sunuyor.

21 Haziran – 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında geçerli kampanya ile Ziraat Bankası Bankkart kredi kartı veya banka kartı özelliği ile Coral Travel’da tek seferde yapılacak 25.000 TL-49.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişlere 2.500 TL Bankkart Lira, 50.000 TL-99.999 TL arasındaki peşin/taksitli alışverişlere 5.500 TL Bankkart Lira, 100.000 TL ve üzeri peşin/taksitli alışverişlere 8.500 TL Bankkart Lira veriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu