Otel HaberleriYurtiçi Turizm

Turistlerden Türkiye’deki Pahalılığa Tepki: Lüks Otelin Yüzme Havuzu 700 Euro

İstanbul’a gelen bir turistin, Çırağan Palace Kempinski otelindeki havuza girebilmek için iki kişiden 700 euro istenmesine tepki gösterdiği video sosyal medyada gündem oldu.

Tatil için İstanbul’a gelen bir turist, Çırağan Palace Kempinski otelindeki havuza girebilmek için iki kişiden 700 euro istenmesine sosyal medyada yayınladığı bir video ile tepki gösterdi. Turistin yayınladığı video sosyal medyada hızla yayılarak geniş bir yankı uyandırdı.

Turist, aynı fiyata başka ülkelerde 5 yıldızlı otelde konaklanabileceğini ifade ederek şunları söyledi: “Gündüzleri yüzme havuzunu kullanabilmek için Çırağan Sarayı’nı aradım. Onlarla telefonda görüştükten sonra öğrendim ki eğer bir arkadaşınla gitmek istersen sadece yüzme havuzunu kullanmak 700 euroya mal olacak. Bu fiyata Côte d’Azur’daki Nice’te beş yıldızlı bir otelde kalabilirsin. İsviçre’nin Cenevre kentinde beş yıldızlı bir otelde bir gece kalabilirsin. Dubai’de 5 yıldızlı otelde üç gece kalabilirsin. Bunun ne kadar mantıklı olduğundan ya da bunu kimin ödediğinden emin değilim ama bu biraz sinir bozucu ve buradaki otellerin çoğunda da durum aynı gibi görünüyor.”

Bu açıklamalar, Türkiye’deki lüks otellerin fiyat politikalarına yönelik eleştirileri artırdı ve turizmciler arasında tartışmalara yol açtı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu